اپل با iOS 18 برای رقابت با گلکسی AI آماده می‌شود

اپل پیش‌تر در تبدیل صدا به متن موفق عمل کرده‌ است. این شرکت از سیستم رونویسی صدا (Audio Transcription) در اپلیکیشن Apple Podcasts بهره گرفت و یکی از درخشان‌ترین کاربردهای تبدیل صدا به متن را رقم زد؛ اما قابلیت رونویسی صدا در بخش پیام صوتی آیفون چندان موفقیت‌آمیز نبود. براساس گزارش اپل اینسایدر،‌ اپل قصد دارد در iOS 18 مجموعه‌ای از قابلیت‌های جدید رونویسی صدا و خلاصه‌‌سازی محتوا را در سطح سیستم و با پشتیبانی هوش مصنوعی اعمال کند. اپل می‌خواهد رونویسی صدا را در نسخه‌های آینده‌ی سیستم‌عامل خود گسترش دهد و انتظار می‌رود که بهبودهایی برای اپلیکیشن‌های Notes و Voice Memos به ارمغان بیاورد. رونویسی محتوای صوتی و خلاصه‌ کردن آن به‌کمک هوش مصنوعی می‌تواند در صرفه‌جویی وقت به‌ کاربران گوشی آیفون کمک کند. اگر این قابلیت توسعه یابد، می‌توان سخنرانی‌ها را ضبط و به‌راحتی مطالب کلیدی را استخراج کرد.

پیش‌تر در تبدیل صدا به متن موفق عمل کرده‌ است.
این شرکت از سیستم رونویسی صدا (Audio Transcription) در Apple Podcasts بهره گرفت و یکی از درخشان‌ترین کاربردهای تبدیل صدا به متن را رقم زد؛ اما قابلیت رونویسی صدا در بخش پیام صوتی چندان موفقیت‌آمیز نبود.

براساس گزارش اپل اینسایدر،‌ اپل قصد دارد در iOS 18 مجموعه‌ای از قابلیت‌های جدید رونویسی صدا و خلاصه‌‌سازی محتوا را در سطح سیستم و با پشتیبانی هوش مصنوعی اعمال کند.

اپل می‌خواهد رونویسی صدا را در نسخه‌های آینده‌ی سیستم‌عامل خود گسترش دهد و انتظار می‌رود که بهبودهایی برای اپلیکیشن‌های Notes و Voice Memos به ارمغان بیاورد.

رونویسی محتوای صوتی و خلاصه‌ کردن آن به‌ک هوش مصنوعی می‌تواند در صرفه‌جویی وقت به‌ کاربران گوشی آیفون کمک کند.
اگر این قابلیت توسعه یابد، می‌توان سخنرانی‌ها را ضبط و به‌راحتی مطالب کلیدی را استخراج کرد.

به این مطلب امتیاز بدید
Avatar photo
تحریریه
مقاله‌ها: 34

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *